#مهسا_امینی

بنام آفریدهٔ دختر ایران زمین رسانهٔ به نام ایران با اظهار تأسف از قتل مهسا امینی ، ضمن همدردی با خانوادهٔ ایشان از اعتراضات هموطنان عزیز در سراسر ایران حمایت میکند.

#مهسا_امینی

بنام آفریدهٔ دختر ایران زمین رسانهٔ به نام ایران با اظهار تأسف از قتل مهسا امینی ، ضمن همدردی با خانوادهٔ ایشان از اعتراضات هموطنان عزیز در سراسر ایران حمایت میکند.

دانلود رایگان فیلم آشغالهای دوست داشتنی

فیلم آشغالهای دوست داشتنی فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی محسن امیریوسفی محصول سال ۱۳۹۱ است.

این فیلم که دربارهٔ حوادث بعد از انتخابات سال ۱۳۸۸ است از دولت محمود احمدی‌نژاد موفق به دریافت مجوز پخش نشد و از دولت حسن روحانی نیز نتوانست پروانه نمایش برای سی‌ودومین جشنوارهٔ فیلم فجر دریافت کند.

سرانجام پس از شش سال توقیف، در اواخر بهمن ماه سال ۱۳۹۷ موفق به دریافت مجوز اکران شد و مورد استقبال عموم قرار گرفت.

فیلم آشغالهای دوست داشتنی با سه کیفیت عالی برای دانلود قرار داده شده است.


اطلاعات فیلمخلاصه و توضیحاتعوامل فیلم و بازیگران

سال انتشار : 1397

مدت زمان : 88 دقیقه

کشور : ایران

زبان :  فارسی

آشغالهای دوست داشتنی

فیلم آشغالهای دوست داشتنی

در یکی از روزهای بعد از انتخابات که تجمع مخالفان انتخابات و معترضان در خیابان‌های تهران برقرار است عده‌ای از تجمع‌کنندگان فراری از دست نیروهای امنیتی وارد خانه پیرزنی می‌شوند و در آنجا مخفی می‌شوند. بعد از خروج از خانه متوجه علامتی بر روی درِ خانه پیرزن می‌شوند و طبق شایعه‌های آن روزها به پیرزن خبر می‌دهند که آنها احتمالاً در روزهای آینده به خانه او مراجعه خواهند کرد

بر اتاق خانه پیرزن چهار قاب عکس از چهار مرد وجود دارد. قاب عکس بزرگتر متعلق به همسر پیرزن است که ظاهراً از طرفداران مصدق بوده‌است که در جریان کودتای ۲۸ مرداد برایش اتفاقی می‌افتد و با اینکه طرفدار نظام پادشاهی است اما پس از انقلاب به حج رفته و تغییر رفتار می‌دهد.

مرد دوم پسر بزرگ پیرزن است که در جنگ ایران و عراق شهید شده‌است. قاب عکس سوم متعلق به برادر اوست که از اعضای یکی از گروه‌های کمونیستی بوده‌است که در جریان اتفاقات دهه شصت اعدام می‌شود و قاب عکس چهارم هم متعلق به پسر کوچکتر پیرزن است که در دانشگاه‌های خارج از کشور فارغ‌التحصیل شده‌است و همان‌جا زندگی می‌کند.

 کارگردان و تهیه کننده و نویسنده : محسن امیریوسفی

بازیگران آشغالهای دوست داشتنی :


#مهسا_امینی

بنام آفریدهٔ دختر ایران زمین رسانهٔ به نام ایران با اظهار تأسف از قتل مهسا امینی ، ضمن همدردی با خانوادهٔ ایشان از اعتراضات هموطنان عزیز در سراسر ایران حمایت میکند.

6 نظر

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما چرا روی لینک دانلود میزنم مستقیم پخش میکند فیلم را و فیلم دانلود نمیشود
  ممنون میشوم توضیح کامل بدهید

  • سلام وقت بخیر
   روی لینک دانلود کلیک راست کنین
   گزینه
   save link as..
   را انتخاب کنین و اقدام به دانلود کنین

 • فلیم جالبی هست اما در مورد شوهر که از طرفدارای مصدق بوده، شخص الکلی و نماز نخوان معرفی میشه که بعد از انقلاب میره حج و درست میشه

 • فیلم جالبی بود, جدا از اینکه کمی دیالوگ فیلم براساس محدودیت های سینمای ما تحریف شده بود تا اسلام کمتر درخطر باشد اما تاحالا کسی ازاین زاویه که دید بسیار دقیق به تاریخ دیکتاتوری و نحوه اجرای آن در صدسال اخیر نگاه نکرده است. خوبی فیلم این بود که داستان فیلم اصلا قابل پیش بینی نبود. فیلم با بهانه اعتراضات انتخابات ریاست جمهوری شروع می شود و بنوعی خیلی شل و آهسته بنوعی تاریخچه پنهان چند نسل پیشین را یادآوری می کند.
  داستان فیلم که شروع آن اعتراضات 88 است برخلاف انتظار با هدفی بسیار متفاوت و دید وسیع تر و متفاوت از اعتراضات 88 پایان پیدا می کند. نمایش واقعی ارزش های پوچ و احمفانه جامعه ما که در قرن بیست و یکم به غلط هنوز پافشاری در ساخت نوعی حکومت دارد که قوانین آن منطبق براساس ایدولوژی اکثریت جامعه است. واینکه چگونه در هرزمان ایدولوژی حاکم بجای تمرکز بر اداره کشور براساس منافع ملی تمامی قدرت خود را برای سرکوب ایدولوژی های ناموازی بکار می برد.
  زاویه پنهان فیلم حقیقت مادری از نسل پیشین است که همواره حق انتخاب نوعی عقیده تحمیلی برای او بوده, و اینکه اگر بجای مادر خانواده, پدر آنها در قید حیات بود شاید مردسالاری اینگونه تنوع عقاید را اجازه نمی داد. چنانچه همه پسران بنوعی اصرار در تحمیل عقاید خود دارند و بنوعی وراث سنت گذشته که تصور برآن دارد که شناخت های فردی و عقیدتی الزامی در ادامه حیات و نحوه اداره جامعه است.
  اینکه فیلم بدون پیروزی هیچ یک از عقاید در انتها به خاتمه می رسد! و شخصیت های داستان همگی مرده معرفی شدند بنظر من نوعی پیام و معرفی عقیده ای است که قدرت یک کشور و جامعه تنها باید براساس نحوه امور جهان امروزی پایه ریزی شود و عقاید فردی و قومی افراد اکثریت یا اقلیت جامعه نباید به هیچ نوع دخالتی در اداره کشور باشد. و اینکه قانون کشور باید بنوعی تدوین شود که هیچ یک از منابع کشور مختص عقیده خاص نباشد.
  شاید بتوان بطور خلاصه این برداشت را کرد که مردم ما هنوز بنحو سنتی انتظار دارند که قانون و نحوه امور کشور و اختصاص منابع آن بنوعی باید در حمایت ایدولوژی و باورهای آنها باشد. درجهان امروز و کشورهای پیشرفته دولت ها با استفاده صحیح از آزادی بیان وظیفه قضاوت و انتخاب افکار و ایدولوژی را به خود مردم واگذار کرده و هیچ گونه بودجه یا اختصاص منابع براساس باورهای قومی یا فردی نیست. درواقع قوانین و پایه های قدرت کشورهای پیشرفته براساس ارزش های نیاز همان عصر است و مردم قبول کرده اند که عقاید شخصی حتی اگر مقدس باشند نمی توانند بدون اثبات علمی در اداره کشور محیط باشند.
  بنظر من فیلم بنوعی نمایش پنهان بینش گمشده در جامعه است! اینکه کلیه شخصیت های فیلم درنهایت از دنیا بدون اثبات فیزیکی عقاید خود از دنیا رفتند. شهید نتوانست بهشت وعده شده و پاداش خود را به بازماندگان نمایش دهد و اثبات کند و بهمین گونه سایر عقاید دیگر ولو با از دست دادن جان و زندگی! اینکه مردم قوانین و قدرت جامعه آنها باید منظبق بر زنده بودن و زندگی کردن باشد نه مردن و کشتن … البته شخصی که به خارج رفت و ادامه تحصیل داد زنده بود چون اصلا معتقد نبود که بعنوان یک فرد جامعه اصلا باید مهم باشد که چگونه فکر می کند یا کدام تفکر مهمتر است.

 • سلام ، ممنون از سایت خوبتون .
  این فیلم به نظر من خیلی عالی بود . حکایت همه ما ایرانی هاست که خاطراتمون هم مورد تفتیش قرار می گیره .